Tom - bude MOOY

15.11.2023

Nákup nemovitosti může být radostným milníkem v životě, ale občas s sebou přinese neočekávané komplikace. Mladá rodina klienta si vybrala dům, dojednala s prodávajícím cenu a zdálo se, že vše půjde hladce. Prodávající požadoval zaplacení zálohy, která umožnila rodině rovnou se nastěhovat do domu a zbytek kupní ceny doplatit až po schválení hypotéky. Aby získala potřebnou finanční částku, musela rodina prodat svůj stávající byt. Plán byl jasný až do chvíle, kdy se při vyřizování hypotéky objevil negativní záznam v registru Solus.

Tom, hlava rodiny, byl konfrontován s problémem, o kterém neměl tušení. Přechod mezi mobilními operátory v minulosti zanechal nechtěný negativní záznam, který zhatil schválení hypotéky. Prodávající začal tlačit na doplacení kupní ceny, a rodina, nyní už bez bytu, byla v tíživé situaci.

Naštěstí jsme Tomovi našli řešení od společnosti MOOY – varianta Bude MOOY. Produkt MOOY koupil nemovitost za něj, a Tom zůstal bydlet v domě za dohodnuté nájemné. Jakmile si za rok vyřeší negativní záznam v registru, Tom bude moci bez problémů získat řádnou hypotéku, a nemovitost se stane trvale jeho. Navíc zaplacené nájemné se započítá do snížení doplatku ceny v novém úvěru.

MOOY rychle a efektivně přispěl k řešení obtížné situace, ve které rodina Toma ztrácela naději na lepší zítřky.