Anna – stavební spoření

19.07.2023

Někdy se při financování sejde tolik komplikací, že rozmotat klubko problémů a najít řešení se stává velmi obtížným. Naše klientka Anna žije posledních několik let tak trochu nomádským životem, má vystudovanou vysokou školu, žije v zahraničí a střídá různé pracovní pozice v různých státech Evropy, aby nasbírala životní i pracovní zkušenosti a užila si dobrodružného stylu života. Když zakotvila na pár měsíců na Islandu, zaujala ji naše nabídka v Mrkni a rozhodla se koupit postarší nemovitost na Prostějovsku, něco mezi rodinným domem a chalupou, za dobrou cenu, ale před rekonstrukcí. 

Dopředu jsme si zjistili informace a souvislosti, které by mohly případ zabrzdit a pustili se do realizace financování. I přesto jsme se potkávali s velkým množstvím komplikací. Jednou to byla pracovní historie klientky, která na sebe nenavazovala, byla v krátkém časovém sledu v několik místech Evropy a na dobu určitou, takže jsme sepisovali čestná prohlášení a dokládali bankám popis pracovní historie. Jindy to byl problém se zaměstnavatelem na Islandu, či příjmem v Islandských korunách, takže nastalo krácení bonity. Dále se přidal špatný technický stav budovy před rekonstrukcí, chybějící toaleta a nedostatečná kuchyň, takže nevhodné pro zástavu u banky. Pak se řešilo rušení věcného břemene, málo vlastního kapitálu pro řádný hypoteční úvěr a ve finále jsme s klientkou na dálku mohli komunikovat jen v určitou hodinu, když nebyla pracovně vytížená, fungovala zrovna wifi. Obchod navíc velmi spěchal z důvodu dalších zájemců o nemovitost.

Ve finále jsme museli odstoupit od rozjednaného úvěru bank i stavebních spořitelen, až jsme našli odpovídající řešení v úvěru ze stavebného spoření od Modré pyramidy a.s. a koupě dopadla dobře. Dodnes obdivujeme klientku za její trpělivost a vůli, že se to povede.